Vyhledat Prodejce

loading  Lade Regionen...

ISUZU

HISTORIE

Zaměření: těžká váha

Brzo 100 let zkušeností.

ISUZU patří k tradičním výrobcům aut v Japonsku a je světově nejúspěšnějším konstruktérem dieslových motorů. Původně zdomácnělý v přístavu se stavbou lodí, dnes skoro stoleté ohlédnutí  k začátkům výroby automobilů.

Již od roku 1916 existují první plány na stavbu automobilů - tenkrát ještě pod jménem - Tokyo Ishikawajima Shipbuilding & Engineering Co., Ltd. 
1922 zahájení společné výroby s anglickou automobilkou Wolseley Motor Ltd. Výsledkem spolupráce bylo první japonské osobní auto, v roce 1924 následovalo první pěti tunové nákladní auto.
V roce 1929 vzniká samostatný výrobce vozů "Ishikawa Automotive Works Co.Ltd."

1934 se poprvé objevuje jméno ISUZU - je to původně jméno nákladního vozu, které navrhlo a nechalo vyrobit japonské ministerstvo pro obchod a průmysl.

1936 začíná předchůdce ISUZU s vývojem prvních dieselových motorů a buduje tím základ k vedení světového trhu s dieselovou technologií trvající dodnes. Evropa a Amerika jsou v roce 1936 teprve v začátcích s dieselovou technologií. Japonskou odpovědí jsou dva vzduchem chlazené dieselové motory DA 6 a DA 4, které se považují za " Praotce" všech ISUZU díeslových motorů až do součastnosti.

V roce 1937 vzniká  předchůdce ISUZU - společnost Tokyo Automobile Industries Co., Ltd. se základním kapitálem jednoho milionu jenů.

Po ukončení 2. světové války v roce 1945 začala výroba TX 40 Trucks (benzin) a TU 60 Trucks (nafta).

V roce 1949 následuje přejmenování společnosti na ISUZU Motors Ltd. Současně vzniká ve světě i v Japonsku zvětšená poptávka po lehkých a středně těžkých užitkových vozech. Firma reagovala na situaci urychlením vývoje. Rapidně stoupající prodej potvrzuje technologický náskok, který konstruktéři a vývojoví inženýři dodnes obhajují.

1959 je uveden na trh první z legendárních dvoutunových nákladních vozů typu "ELF". V segmentu lehkých užitkových vozů  vede ISUZU dodnes na Japonském trhu.

1966 založena ISUZU Motors Co (Thailand) Ltd. Tím bylo odstartováno intenzivní rozšiřování aktivit na světových trzích.

1971 začátek spolupráce s Generals Motors, která posílila konkurenceschopnost značky na světovém trhu. V 70. letech patřilo ISUZU díky technologickým inovacím k předním světovým výrobcům užitkových vozů.

1989 založena ISUZU-General Motors Australia Ltd. V tomto roce bylo dosaženo světového prvenství ve výrobě středně těžkých až těžkých užitkových vozů.

1990 je vyvinuta unikátní vířivá elektrické brzda pro užití v kolejových vozidlech. Současně začala výroba prvních vozů pick up modelové řady Rodeo, které byly v následujícím roce úspěšně uvedeny na Americký trh.

1992 ISUZU zveřejnilo světově první chartu životního prostředí.

1993 ISUZU zavedlo novou typovou řadu vozidel N-Serie.

2000  v USA začíná  D-MAX Ltd. s výrobou zážehových motorů.

2001 motor Duramax 6000 byl již po několikáté zařazen organizací Ward’s Communication mezi deset nejlepších motorů na světě

V roce 2002 byl ve spolupráci  s General Motors v Thajsku  uveden na trh zcela nově vyvinutý ISUZU Pick-up pod  označením D-MAX. ISUZU „ Elf“ splňuje v Japonsku jako první nákladní vůz ve své třídě na světě nově zavedené přísné normy výfukových emisí.

2003 v oblasti lehkých užitkových vozů poháněných zemním plynem řady ISUZU N-Serie přesáhlo Isuzu v Japonsku pětitisícovou hranici prodeje.
Začátek exportu  D-MAX Pickapů vyrobených v Thajsku na trhy v zámoří.