S D-MAXem v sedle

Lars Nieberg dává přednost dvěma směrům: nahoru a dopředu.

Zpátečku 53-letý parkurový jízdec a dvojnásobný olympijský vítěz nedává. Maximálně při parkování svého ISUZU D-MAX. "Mám dvě zaměstnání a v každém 80-90 hodinový pracovní týden", říká mrkajíc očima.

Ve skutečnosti je Lars Nieberg nejen úspěšným jezdcem a cvičitelem, ale i jako ředitel Gut Berl (jezdecké sdružení) v Münsterlandu nepřetržitě zodpovědný za blaho dobrého, zkušeného týmu a stáje s přibližně 80 koňmi. "To je možné pouze tehdy, když se zapojí celá rodina" říká. Naštěští byla moje žena předtím sama závodní jezdkyní a ví přesně, co to znamená. A moji dva synové ve věku 22 a 21 let jdou také v mích stopách. Je to skutečný rodinný podnik.

" Co je vlastně jednodušší, vést koně nebo lidi? Lars Nieberg říká: Rozdíl není tak velký. V obou případech existují příjemné ale i obtížné typy. Oni jsou potom výzvou. A pak jsou ještě ti, s nimiž si člověk prostě nemůže nic začít. Pak byste měli jít samostatnými cestami. To platí pro obě skupiny."

 

 

"D-MAX je pro nás pomocník pro všechno, super praktický a nepřetržitě v nasazení."

Z jakého dřeva musíte být, abyste byli úspěšní v tomto sportu? Lars Nieberg si je tím naprosto jistý: "Samozřejmě, že musíte mít velkou lásku pro koně, musíte byt schopni komunikovat s koňmi, mluvit jejich jazykem a úspěšně je třénovat. To nedokáže každý. Na to je třeba přirozený talent, i když se dá mnohému naučit. Nováčkům, kterí u nás začínají, říkám: To, co je zapotřebí v praktické části zkoušky, musíte být schopni dělat již dnes, jinak z toho nebude nic. Musíte touto profesí žít a opravdu se snažit, pokud chcete být opravdu úspěšní.

"D-MAX je pro nás naš pomocník pro všechno, je super praktický a nepřetržitě v nasazení. Jezdíme ním na turnaje ale taky na dovolenou", říká. Zvláště pro jezdce speciálně vyvinutý model s uzamykatelným  hardtopem zajišťuje, že všechno důležité jezdecké vybavení je přehledně uloženo a okamžitě připraveno k použití. To představuje velkou úlevou zejména při cestování na turnaje.