S D-MAXem
přes Maroko

Pojďte s námi do země plné dobrodružství

Mnichovský  off-roadový "lišák" Rudi Anwander vysvětluje, jak si upravil svůj D-MAX, aby byl způsobilý jezdit v poušti.

Pokud chcete na dovolené zažít něco víc než jen bitvy při snídani formou bufetu, je D-MAX tím správným společníkem pro dobrodružství.  Přestavba robustního společníka z nákladního vozidla na pohodlný dvoumístní hotel je ve skutečnosti jen otázkou 20-ti minut. Samozřejme, s vhodnou přípravou.

Pojďte s námi do země plné dobrodružství! Pro cestovatele má krajina z pohádky tisíce a jedné noci magickou přitažlivost. Pokud neplánujete Maroko objevovat na létajícím koberci, ale s pick-upem, měli byste být připraveni na různé eventuality. "Na naší cestě přes Maroko jsme zažili téměř všechno," říká Rudi Anwander.

"Jaké to je bojovat s pomstou Montezuma a zvítězit až po několika dnech a jak opravit pneumatiku, aby i po prázdninách udržovala svůj správný tlak kolem 3,3 baru. Vše jsme zvládli dobře také proto, že jsme byli dobře připraveni."

Poušť není procházka růžovou zahradou

Nadměrná hmotnost není dobrým společníkem na cesty. Zakleté slovíčko "užitečné zatížení": jednu tunu máte rychle naloženu. Při vybavení a balení je proto zapotřebí dělat kompromisy.

Před cestou si dobře rozmyslete, co opravdu potřebujete: Pro sprchu musíte vzít spoustu vody a těžký ohřívač na vodu. Kdo chce být dlouho soběstačný, potřebuje odpovídající počet plynových láhví, větší baterii a případně i solární systém.

Musí to být težká markýza, nebo jen stan, případně postačí i sluneční plachta? Také sportovní vybavení váží hodně. Kromě toho platí, že těžké věci ukládejte dolů a vpředu. A pokud to je možné, udržujte zadní převis co nejkratší.

"Pokud chcete ušetřit náklady na vyztužení rámu a zvýšení hmotnosti, pak byste měli přesně naplánovat to, co všechno musíte zbalit a jak to umístit", říká Anwander.