FAQ

NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY OHLEDNĚ ISUZU

 

Chtěli byste se o nás dozvědět více? Na této stránce přinášíme odpovědi na nejčastěji kladené otázky ohledně značky ISUZU. Pokud nenajdete odpověď na svoji otázku, můžete nás kdykoli kontaktovat prostřednictvím formuláře, který otevřete kliknutím na odkaz níže.

Jak dlouho působí ISUZU v Německu, Rakousku, ČR a SR?

Společnost ISUZU Sales Deutschland GmbH byla založena v roce 2006 a od roku 2007 odpovídá za prodej pick-upů D-MAX a lehkých nákladních vozidel Série N na německém a rakouském trhu. V roce 2009 byly do její oblasti působnosti přidány i trhy v České republice a na Slovensku.

Má ISUZU zastoupení i v dalších evropských zemích?

Ano. ISUZU Sales Deutschland odpovídá za německý, rakouský, český a slovenský trh. Podrobnější informace o ostatních evropských zemích naleznete na této stránce: ISUZU v Evropě

Jak najdu nejbližšího prodejce ISUZU?

Nejbližšího prodejce ISUZU najdete pomocí vyhledávací funkce na těchto stránkách: Vyhledat prodejce

Mohu si objednat reklamní předměty?

ISUZU Sales Deutschland působí pouze jako dovozce na německém, rakouském, českém a slovenském trhu. Z tohoto důvodu nedisponujeme žádnými propagačními ani reklamními předměty, které byste si mohli objednat.

Na koho se mám obrátit, mám-li otázky nebo problémy týkající se ISUZU D-MAX nebo Série N?

Obraťte se na nejbližšího prodejce ISUZU, který vám rád poradí a bude se věnovat vašim přáním, otázkám a případným problémům.

Jak dlouhé jsou servisní intervaly?

Pro všechna vozidla zpravidla platí servisní interval 20 000 km nebo jeden rok. Za obtížnějších provozních podmínek platí intervaly zkrácené podle konkrétní situace a namáhání vozidla.

Jakou záruku poskytuje ISUZU na své modely?

D-MAX: Vozidla ISUZU jsou ve výrobě kontrolována a testována za nejpřísnějších podmínek. Kromě zákonné záruky na materiálové a výrobní vady poskytuje ISUZU prostřednictvím svých prodejců a partnerů na všechny modely D-MAX záruku 5 let nebo 100 000 km (od prvního uvedení do provozu, podle toho, co nastane dříve) a záruku na prorezivění karoserie zevnitř ven na dobu 12 let. Podrobnější informace a případné předpoklady pro poskytnutí záruky najdete v příslušných záručních směrnicích, které si můžete vyžádat u každého prodejce ISUZU. Na všechny originální náhradní díly ISUZU platí záruka 2 roky (vedle zákonné záruky na vady materiálu) nezávisle na počtu ujetých kilometrů ode dne, kdy byl daný díl instalován servisním partnerem ISUZU nebo kdy byl zakoupen u servisního partnera ISUZU. Na príslušenství a zvláštní výbavu se mohou vztahovat odlišné záruční podmínky.

 

Co jsou dokumenty CoC a k čemu je potřebuji?

CoC (certifikát shody) je celoevropský platné potvrzení o splnění nezbytných technických konstrukčních norem a o technických údajích. Díky celoevropskému uznávání dokumentů lze takto certifikovaná vozidla snadno registrovat ve všech zemích EU. Dokumenty CoC jsou v současné době vydávány pouze pro osobní automobily. U nákladních vozidel vydávají výrobci analogicky uspořádaná osvědčení o technických údajích. Od poloviny roku 2009 lze dokumenty CoC vydávat také pro nákladní vozidla, která byla nově homologována pro celou Evropu, za předpokladu, že homologace byla provedena podle nových směrnic. Od konce roku 2011 musí mít nově homologované nákladní vozy do 3,5 tuny výrobcem vydané dokumenty CoC. Od konce roku 2012 platí toto nařízení i pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny.

Které emisní předpisy splňují nová vozidla ISUZU?

Všechna užitková vozidla ISUZU, ať už D-MAX nebo Série N, splňují nejnovější emisní normu Euro 6. D-MAX jako lehké užitkové vozidlo je přitom testován podle stejných pravidel jako osobní automobily, tedy podle nového testovacího cyklu WLTP. Tento testovací cyklus, předepsaný pro lehká užitková vozidla od konce roku 2019, obsahuje jízdní profil, který je výrazně bližší dnešnímu profilu použití. Hodnoty spotřeby a emisí, které jsou s jeho pomocí zjištěny, proto realističtěji odrážejí jednotlivé jízdní profily. Přesto i nadále existují rozdíly mezi měřením na zkušební stolici a reálným provozem.

Jakou plaketu prachových částic obdrží vozidla ISUZU v letošním a v následujícím roce?

Všechny modely ISUZU jsou označeny zelenou emisní plaketou pro vozidla se zvláště nízkými emisemi.

Dají se vozidla ISUZU přestavět na bionaftu a podobná alternativní paliva?

Dieselové palivo vyráběné podle německé normy, které se prodává na čerpacích stanicích, již obsahuje až sedm procent bionafty. Moderní vstřikovací čerpadla vozidel ISUZU byla koncipována, vyvinuta a optimalizována právě pro použití tohoto paliva. Z tohoto důvodu ISUZU nedovoluje používat palivo s vyšším podílem bionafty. Přitom nejde o pravidlo, které by bylo specifické pro ISUZU, nýbrž o v současnosti obvyklou praxi v automobilovém průmyslu a na automobilovém trhu, protože vyšší podíl bionafty může vést ke značnému zhoršení emisního chování i k negativnímu ovlivnění funkce, či dokonce k poškození motoru.

Kde mohu nechat zdarma zlikvidovat stará vozidla ISUZU?

Přehled sběrných míst pro ekologickou likvidaci vozidel podle německého nařízení o ekologické likvidaci vozidel naleznete zde.

Která vozidla jsou v současné době k dispozici v České republice?

V současné době jsou k dostání různé modely pick-upu D-MAX.

Na koho se mám obrátit s dotazy týkajícími se ISUZU Trooper?

V případě vozidel ISUZU Trooper počínaje modelovým rokem 2000 vám poradí společnost Fadis GmbH: Fadis GmbH Mielestr. 8, 61168 Friedberg, Tel. + 49 (0) 6031 - 795 583, www.fadis.de. S dotazy týkajícími se modelů, které lze přiřadit jinému výrobci, např. vozidla Opel Campo, kontaktujte prosím tohoto výrobce.

Vlastním importovaný vůz značky ISUZU. Na koho se mohu obrátit se svými dotazy?

S dotazy ohledně dovezených vozidel se vždy obracejte na příslušného dovozce a/nebo prodejce.

Vlastním importovaný vůz značky ISUZU. Kdo je poskytovatelem záruky?

Poskytovatelem záruky je v zásadě vždy prodávající. Ten však také má poskytovatele záruky, s kterým vyřizuje své záruční nároky podle jiných pravidel. V případě, že vozidlo bylo výrobcem zkonstruováno a určeno pro evropský trh, může být zpracování záručního nároku provedeno v rámci stávající celoevropské tovární záruky i u všech partnerů ISUZU. Tato záruka ovšem nemusí být totožná se zárukami přislíbenými prodejcem vozidla a může tudíž mít omezený rozsah.

Jak a kde mohu absolvovat zkušební jízdu?

Se žádostí o zkušební jízdu se obraťte na nejbližšího prodejce ISUZU. Zkušební jízdu můžete poptat i prostřednictvím tohoto formuláře.

Kde mohu nechat zdarma zlikvidovat stará vozidla ISUZU?

Přehled sběrných míst pro ekologickou likvidaci vozidel podle německého nařízení o ekologické likvidaci vozidel naleznete zde.

Kde získám náhradní díly pro ISUZU D-MAX nebo Sérii N?

S dotazy týkajícími se náhradních dílů a s objednávkami se obraťte na nejbližšího prodejce ISUZU.

Kde mohu získat nový klíč nebo nový návod k obsluze?

Klíč i návod k obsluze si můžete objednat u nejbližšího prodejce.

Jaké pneumatiky lze používat pro D-MAX?

Změna velikosti pneumatik na originálních ráfcích je možná jen omezeně. Pokud si přejete používat kola jiné velikosti, v našem programu příslušenství naleznete kola do velikosti 20 palců. Podrobnější informace vám sdělí nejbližší prodejce.

Kde získám náhradní díly pro ISUZU Trooper, případně pro jiný starší model ISUZU?

V případě dotazů týkajících se ISUZU Trooper a mnoha dalších starších modelů vám může pomoci společnost Fadis GmbH. Pokud máte vozidlo, které lze přiřadit k jiné značce, obraťte se na jeho výrobce (např. na společnost Opel v případě modelu Campo). U importovaných vozidel vám pomůže příslušný dovozce.

Jaké jsou možnosti financování?

ISUZU spolupracuje v ČR s poskytovateli finančních služeb dle potřeb svých zákazníků. V případě vašeho zájmu se obraťte na nejbližšího prodejce Isuzu ve svém okolí.

Mohu jako firemní zákazník získat slevu?

Ano, ISUZU poskytuje slevy pro firemní zákazníky. Kritéria, která musí být splněna, a výšku slevy z nich vyplývající se dozvíte u prodejce ISUZU.

Nenašli jste, co hledáte? Můžete se na nás kdykoli obrátit. Naše zákaznická služba vám ráda pomůže.